Menu
header photo

The Life of Clemons 394

robersonthorpe72's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://warner58stallings.werite.net/post/2021/11/12/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
http://fruitpalm05.bravesites.com/entries/general/kancelaria-upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-konsumencka
https://writeablog.net/ronaldera53/kancelaria-upadlosc-konsumencka
https://www.liveinternet.ru/users/barbee_sherrill/post488128562
https://sandrashadow6.doodlekit.com/blog/entry/18793232/kancelaria-upad322o347263-konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka, dla kogo jest wyjściem z sytuacji?Odwiedzając fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym artykule będę się starać rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w polskim systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Wstępnie przychodzi uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły pełno deklaracji i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu właściwego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.